Anifest

Teplice

-

Image

Dnes 26.4. začíná v Teplicích desátý ročník mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest. Můžete se těšit na českou předpremiéru Medvídka Pú, francouzský snímek Iluzionista, španělskou romanci Chico a Rita, americké novinky Rango a Já padouch nebo nejnovější film Jana Švankmajera Přežít svůj život. V kategorii celovečerních filmů budou soutěžit dva české snímky: Fimfárum – Do třetice všeho dobrého a Autopohádky.

Určitě si nenechte ujít páteční besedu čestné prezidentky festivalu a také autorky znělky Michaely Pavlátové a slavné britské animátorky a porotkyně Joanny Quinnové. Teplice navštíví i skladatelka Yoko Kanno (autorka hudby mj. ke kultovnímu snímku Ghost In The Shell), která zahraje na koncertě v Krušnohorském divadle ve čtvrtek večer. Jako porotci zasednou mj. německý autor Andreas Hykade, režisér, animátor i výtvarník původem Slovák Noro Držiak, švýcarský režisér a pedagog Otto Alder nebo lotyšský tvůrce Vladimir Leščiov.

Kromě soutěží v deseti kategoriích (350 filmů celovečerních, krátkých, studentských a dětských filmů nebo reklam) nabídne festival i rozmanitý doprovodný program – japonské anime, Lotyšskou retrospektivu nebo pásma tvorby jednotlivých porotců. Dočkáte se i večerního promítání pro dospělé a výstavy - prezentace kreseb a obrazů Joanny Quinnové, speciální videoprojekt Michaely Pavlátové nebo expozice mapující deset let AniFestu.

Na AniFest je možné zakoupit též vstupné na jednotlivá promítání.

http://www.anifest.cz/

Mapa

Podrobná mapa

Poslední fotografie 1 fotografií

Poslední komentářeSledujte
nás Facebook Twitter